top of page

Apie

Šiuolaikinio šokio asociacija, kurią 2007 m. įkūrė dvidešimt penki Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografai ir šokėjai, turintys meno kūrėjo statusą, siekia:

  • atstovauti šiuolaikinio šokio bendruomenės narių interesams formuojant Lietuvos kultūros politiką ir sprendžiant Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kasdienio darbo sąlygų tobulinimo ir kūrybos pristatymo galimybių plėtojimo klausimus;

  • savo veikla formuoti visuomenės poreikį profesionaliems šiuolaikinio šokio meno produktams, ugdyti publiką, jos skonį bei nuostatas šokio kultūros vertybėms;

  • tarpininkauti vertybiniams mainams tarp šiuolaikinio šokio kūrėjų ir vartotojų, šiuolaikinio šokio meno produktų ir pirkėjų (miestų ir apskričių savivaldybių, teatrų, mokyklų, organizacijų, mecenatų, visuomenės);

  • skatinti Lietuvos šiuolaikinio šokio bendruomenės narių kūrybinę veiklą;

  • skleisti informaciją apie Lietuvos šiuolaikinį šokį Lietuvoje ir užsienyje;

  • atstovauti Lietuvos šiuolaikiniam šokiui tarptautinėse organizacijose ir dalyvauti jų veikloje.
     

2022-12-1592photo-D.Matvejev.jpg

Šiuo metu asociacijai priklauso 79 nariai. Šiuolaikinio šokio asociacijos tarybą sudaro asociacijos pirmininkė ir 4 nariai. 2024 m. pirmininke išrinkta choreografė, Šeiko šokio teatro įkūrėja ir meno vadovė Agnija Šeiko, o nariais paskirti:

  • Andrius Katinas - šokio menininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šokio katedros vedėjas, 

  • Agnietė Lisičkinaitė - šokėja, choreografė, pedagogė, „Be kompanijos“ kūrybinio dueto narė,

  • Laurynas Žakevičius - choreografas, šokėjas, pedagogas, „LOW AIR“ Vilniaus miesto šokio teatro vadovas,

  • Dovydas Strimaitis - choreografas, šokėjas.

Istorija

Birutė Banevičiūtė_foto Laura Vansevičienė.jpg

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990 m., šiuolaikinis šokis tapo vienu iš naujos, laisvos ir atviros kultūros simbolių. Prasidėjo intensyvus šios meno srities augimas – pagal vakarietišką modelį buvo įkurtas Lietuvos šiuolaikinio šokio centras, inicijuoti pirmieji šiuolaikinio šokio festivaliai: „Aura“ ir „Naujasis Baltijos šokis“. Vis daugiau menininkų ėmėsi šiuolaikinio šokio studijų ir meistriškumo kursų užsienyje, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pradėjo veikti šiuolaikinio šokio studijų programa. 2007 m., jaunosios kartos šokėjai, choreografai ir pedagogai, siekdami telkti bendruomenę ir stiprinti šiuolaikinio šokio pozicijas Lietuvoje, įkūrė Šiuolaikinio šokio asociaciją. Pirmąja pirmininke išrinkta choreografė, „Dansema“ teatro įkūrėja Birutė Banevičiūtė, kuri su bendraminčiais inicijavo reikšmingą procesą – profesionalių šokio menininkų pripažinimą meno kūrėjais. Šis žingsnis padėjo pagrindą naujai, stipriai šiuolaikinio šokio organizacijai ir sustiprino visos bendruomenės matomumą visuomenėje.

Istorija

Asociacijos vairą vėliau perėmusi Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ne tik tęsė organizacijos stiprinimą, bet ir inicijavo svarbias švietimo permainas – jos vadovavimo laikotarpiu M.K. Čiurlionio menų gimnazijoje įkurtas modernaus šokio skyrius. Tai – reikšmingas žingsnis, sudaręs sąlygas jauniems žmonėms Lietuvoje gauti profesionalų išsilavinimą šiuolaikinio šokio srityje.

Tuo pačiu metu, Puodžiukaitės-Lanauskienės iniciatyva, kartu su choreografe Agnija Šeiko ir prodiuseriu Audroniu Imbrasu, buvo pradėta regioninių vizitų programa, kurios metu pristatyta šiuolaikinio šokio specifika ir potencialas įvairių Lietuvos savivaldybių kultūros įstaigoms. Šis dialogas tapo pradžia regioninių rezidencijų programai, sėkmingai gyvuojančiai iki šiol.

Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė_edited.jpg
Agniete Lisickinaite foto - Ilme Vysniauskaite 3_edited_edited.jpg

Nuo 2020 m. asociacijai vadovavo Agnietė Lisičkinaitė – choreografė ir šokėja, kurios vadovavimo pradžią pažymėjo pasaulinė pandemija. Šiuo kriziniu laikotarpiu šokio bendruomenė mobilizavosi ir rado inovatyvių sprendimų – pavyzdžiui, virtualus projektas „Šokio pusryčiai“, kurio metu kasdien pasiekiama auditorija siekė net 100 000 žmonių. Tai tapo ryškiu įrodymu, kad šiuolaikinis šokis yra gyvybiškai svarbi kultūros dalis, turinti stiprų poveikį visuomenei.

Šiuo laikotarpiu startavo ir edukacinė programa „Stebėjimai“, kurios tikslas – ugdyti kritinį mąstymą ir jautrumą kultūrai. Jaunieji žiūrovai visus metus lankėsi spektakliuose, dalyvavo refleksijose bei kūrė naują, mąstančią šiuolaikinio meno auditoriją.

Istorija

Istorija

Nuo 2024 m. balandžio mėnesio Šiuolaikinio šokio asociacijai vadovauja choreografė, Šeiko šokio teatro meno vadovė Agnija Šeiko. Naujoji pirmininkė tęsia svarbiausias organizacijos veiklas, kartu formuodama aiškią strateginę viziją, apimančią kelis esminius tikslus: stiprinti bendruomeniškumą, skatinti atvirumą bei aktyvų narių įsitraukimą, užtikrinti šokio lauko reprezentaciją nacionaliniame ir tarptautiniame kultūros kontekste.

Kartu su asociacijos taryba numatoma stiprinti organizacijos pozicijas keliuose lygmenyse – nacionaliniu, tarptautiniu ir vidiniu. Vienas svarbiausių artimiausių žingsnių – plėtoti nacionalinių rezidencijų programą, bendradarbiaujant su regionų kultūros centrais. Šis modelis padėtų spręsti šiuolaikinio šokio infrastruktūros, sklaidos bei ilgalaikio tvarumo iššūkius ir galėtų tapti pagrindu valstybinei scenos menų sklaidos programai, mažinančiai kultūrinę atskirtį Lietuvos regionuose.

Be to, didelis dėmesys bus skiriamas visos šokio ekosistemos ir šokio politikos formavimui – šiuo metu Lietuvoje vis dar nėra šokio strategijos ir atskiros šiai meno sričiai skirtos valstybinės institucijos, tad augant ir bręstant šokio laukui, tai tampa neatidėliotina būtinybe. Šiuolaikinio šokio asociacija ir jos nariai aktyviai veikia tarptautiniame kontekste, o vienas svarbiausių platformų šiam matomumui užtikrinti – Baltijos šalių šokio platforma, kurioje pristatomi ryškiausi regiono šokio kūrėjai.

Šiandien Šiuolaikinio šokio asociacija – tai stipri bendruomenė, jungianti profesionalius kūrėjus visoje Lietuvoje, aktyviai dalyvaujanti tiek edukaciniuose, tiek meniniuose procesuose, puoselėjanti šiuolaikinio šokio kultūrą ir kviečianti visuomenę pažinti, kurti ir augti kartu su šiuolaikiniu šokiu.

Agnija-Šeiko_K.-Meliausko-foto-1-1366x2048.jpg

Narystė

Neregėtas pasaulis_foto Laura Vanseviciene-141 (1).jpg

Visuomet laukiame naujų paraiškų prisijungti prie Šiuolaikinio šokio asociacijos. Kviečiame tapti mūsų bendruomenės dalimi ir kartu puoselėti šiuolaikinio šokio meną. Norint tapti Šiuolaikinio šokio asociacijos nariu, kartu su prašymu reikia pateikti visus reikiamus dokumentus el. paštu info@lcda.lt.

Narystės dokumentai:

  • Mažiausiai trys profesionalių scenos meno kritikų tekstai apie kūrinius ar pasirodymus, kuriuose kandidatas dalyvavo. Svarbu, kad tekstuose būtų paminėtas kandidato vardas ir pavardė. Jei tekstai yra užsienio kalba, būtina pridėti vertimą (nebūtinai profesionalų) ir nuorodą į originalų tekstą.

  • Asociacijos nario rekomendacinis laiškas. Narių sąrašas pateiktas Asociacijos interneto svetainėje.

  • Motyvacinis laiškas, kuriame kandidatas laisva forma nurodo priežastis, dėl kurių nori tapti nariu, ir aprašo savo galimą indėlį į Asociacijos veiklą.

  • CV arba kūrybos biografija lietuvių kalba.

  • Paso kopija.

Lietuvos respublikos kultūros ministerijos informacija apie meno kūrėjo statuso suteikimą

Veiklos

Šiuolaikinio šokio asociacija buvo sukurta siekiant vienyti šiuolaikinio šokio kūrėjus ir atlikėjus, atstovauti jų interesus, padėti jauniems kūrėjams integruotis į Lietuvos ir pasaulinę šokio rinką. Nuo Asociacijos įsisteigimo, kiekvienais metais, Šiuolaikinio šokio asociacija Kultūros Tarybai pateikia projektą Asociacijos narių profesinio meistriškumo tobulinimui skatinti.

Aritmijos 31 photo D.Matvejevas -¬.jpg
  • reguliarios šiuolaikinio šokio pamokos profesionalams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

  • reguliarios atviro lygio bei senjorų šokio pamokos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Šiuolaikinio šokio Asociacijos tinklalapio atnaujinimas ir informacijos apie meno kūrėjų darbus sklaida;

  • įsimintiniausio šiuolaikinio šokio kūrėjo, atlikėjo bei reiškinio premijų konkurso organizavimas ir Asociacijos apdovanojimų teikimas Tarptautinės šokio dienos proga;

  • Lietuvos šiuolaikinio šokio atstovavimas  tinkle KEDJA (nuo 2015 m.).

  • edukacinės programos  „Kas yra šiuolaikinis šokis“, skirto 1-4 klasių ir 9-12 klasių moksleiviams, sklaida Lietuvos mokyklose;

  • edukacinė meninio sąmoningumo ir diskusijų kompetencijos veikla moksleiviams #STEBĖJIMAI.

  • rezidencijos Lietuvos regionuose;

  • rezidencijos, narių stažuotės, delegavimas dalyvauti seminaruose, šokio mokyklose, bei įvairiose institucijų programose užsienio šalyse;

  • tinklaveika bei narių atstovavimas įvairiuose kultūros politikos lauko diskusijoje, Kultūros ministerijos ir Kultūros tarybos rengiamuose renginiuose, Scenos meno bendruomenėje ir viešajame diskurse. Nuolatine asociacijos veikla siekiama atstovauti šiuolaikinio šokio bendruomenės narių interesams formuojant Lietuvos kultūros politiką ir sprendžiant Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kasdienio darbo sąlygų tobulinimo ir kūrybos pristatymo galimybių plėtojimo klausimus; formuoti visuomenės poreikį profesionaliems šiuolaikinio šokio meno produktams, ugdyti publiką, jos skonį bei nuostatas šokio kultūros vertybėms. Taip pat tarpininkauti vertybiniams mainams tarp šiuolaikinio šokio kūrėjų ir vartotojų, šiuolaikinio šokio meno produktų ir pirkėjų (miestų ir apskričių savivaldybių, teatrų, mokyklų, organizacijų, mecenatų, visuomenės);

  • asociacijos narių delegavimas įvairioms darbo grupėms bei komisijoms;

  • kandidatūrų teikimas įvairioms premijoms, apdovanojimams ir garbės ženklams gauti;

  • visos su šiuolaikinio šokio menu susijusios informacijos sklaida ir viešinimas vidiniais asociacijos kanalais ir plačiąjame diskurse.

Šiuolaikinio šokio asociacijos įstatai apibrėžia organizacijos veiklos tikslus, narių teises ir pareigas, valdymo struktūrą bei veiklos organizavimo principus.

Šiuolaikinio šokio asociacijos įstatai

Šis įstatymas nustato meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso suteikimo ir panaikinimo pagrindus ir tvarką.

Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymas

Šiuo metu asociacijai priklauso 79 nariai.

Šiuolaikinio šokio asociacijos narių sąrašas

bottom of page